Читайте на сайті
  • 237
  • 99
  • 0
  • 271
  • 62
  • 0
  • 2

Висока температура у малюка – збивати чи ні?

Висока температура у малюка може проявитися в результаті кишкових інфекцій, при запаленні легенів, при ураженні нервової системи, застудних захворювань, перегріванні.

Гіпертермія у малюка ділиться на три періоди: перший – початковий – температура потроху підвищується, другий – сильне підвищення температури, і третій – період максимального зниження температури. У першому періоді виникають – слабкість, млявість, озноб і головний біль. При другому виявляється ломота у всьому тілі, розвивається слабкість, з´являється жар. У момент підвищення температури, у малюка може з´явитися галюцинація, тому не можна малюка залишати одного, він може впасти зі свого ліжечка. Третій період у всіх малюків проходить по-різному. Висока температура у малюка може дуже різко падати, і така ситуація називається критичною. У момент високої температури у малюка кінцівки стають холодними, пульс ледве відчувається, з´являється сильна слабкість, знижується артеріальний тиск. У момент зниження температури, у малюка з´являється піт і виникає невелика слабкість.


У багатьох дорослих виникає просте запитання: чи треба збувати високу температуру у малюків? При інфекційних хворобах висока температура є нормальним явищем, адже організм починає боротися з вірусом. У цей момент в організмі виробляються інтерферони – це речовини, які знищують вірус.

Така речовина виробляється тільки при високій температурі. І чим вища температура, тим більша кількість інтерферону виробляється в дитячому організмі. Пік його концентрації – третій день захворювання – при застуді. На третій день малюк вже відчуває себе набагато краще. Лікарі не радять збивати температуру малюка при її незначному підвищенні, так як цей процес віддаляє одужання. Але, якщо температура постійно підвищується і перевищує 38 градусів, то її терміново треба знижувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
13 + 14 =