Читайте на сайті
Статистика:

Що робити, якщо дитина не хоче прибирати за собою іграшки

Багато батьків не хочуть миритися з таким положенням, коли діти, погравши з іграшками, відмовляються потім прибирати їх. Дехто з батьків вважає, що дитина може робити все, що вона бажає, а дорослі повинні забезпечувати йому свободу у всьому і не повинні примушувати малюка до яких-небудь дій. Звичайно, у кожної сім’ї є свої особливості і звички. Безумовно, вам вирішувати, чи слід привчати дитину до акуратності і порядку, і якщо привчати, то як і з якого віку. Але якщо вже ви ухвалили рішення навчити дитину прибирати за собою іграшки, то швидше доб’єтеся успіху, якщо виконуватимете декілька нескладних правил:

Перш за все, прохання прибрати іграшки повинне звучати доброзичливо. Прибирання не повинне стати покаранням, бажано, щоб воно стала завершальною частиною гри.

Якщо малюк ще настільки малий, що не розуміє сенсу того, що відбувається, не готовий до виконання ваших вимог, почніть разом з ним прибирати іграшки, обов’язково промовляючи вголос, що саме ви прибираєте, куди і навіщо. Якщо подібна спільна робота проводиться систематично, кожен вечір, в доброзичливій атмосфері, дитина незабаром привчиться виконувати її самостійно.

Крім того, у дитини швидше за все не з’явиться звички прибирати іграшки, якщо ви самі щодня не прибираєте за собою речі: одяг, взуття, книги, газети, прикраси. Тоді розкидані по квартирі речі стануть для неї звичним явищем. Адже для дитини раннього віку характерним є наслідування…

Для того, щоб полегшити малюкові процедуру прибирання, можна використовувати маркування на коробках або на стелажах. Наприклад, на коробці, в якій зберігаються машинки, можна намалювати машинки, на пакеті з м’ячами зобразити м’яч і т.д. Никітін Б. П. радить, для того, щоб легше було укласти кубики в коробку, на її дно покласти лист з розміткою, куди і як класти кубики (розмітка може бути як чорно-біла, так і кольорова). Звичайно, в цьому випадку необхідно враховувати вік і можливості дитини.

Якщо у вас є необхідний для цього запас часу і терпіння, можна перетворити прибирання іграшок на цікаву гру. Можна запропонувати дитині помінятися ролями. Хай вона буде мамою, а ви – дочкою або сином. Приступайте до прибирання іграшок, слідуючи своїм новим ролям. Дитині це принесе задоволення, а ви отримаєте інформацію про те, як малюк сприймає вас і ваші прохання (або накази).

Не залишайте захід щодо прибирання іграшок на пізній вечір, якщо воно провокує виникнення негативних емоцій і у вас, і у дитини. Якщо ж прибирання перетворюється на прощання з іграшками, в укладання їх спати і стає необхідним ритуалом для малюка, то, звичайно, слід займатися цим безпосередньо перед сном.

Якщо ви самі вважаєте, що чистота і порядок в будинку необхідні, то твердо вводьте правило прибирати за собою іграшки. Хай дитина знає, що ви читатимете їй книжку або будете малювати з нею тільки в чистій кімнаті. Але дитина повинна знати, що це – правило для всіх членів сім’ї. Якщо ж ви пред’являєте дитині ультиматум: прибереш іграшки – тобі читатиму, не прибереш – не буду, то малюк швидше за все зробить висновок про те, що мамину або батькову любов і увагу необхідно щодня «заробляти».

ОТЖЕ, якщо дитина не хоче прибирати за собою іграшки:

Твердо вирішіть для себе, чи необхідно це.

Будьте прикладом для дитини, прибирайте за собою речі.

Прибирайте іграшки разом з малюком.

Прибираючи іграшки, розмовляйте з дитиною, пояснюйте їй сенс того, що відбувається.

Формулюйте прохання прибрати іграшки доброзичливо. Не наказуйте.

Використовуйте маркування, схеми на коробках і ящиках для іграшок.

Враховуйте вік і можливості дитини.

Придумайте цікаву гру, щоб прибирання стало бажаним для малюка.

Зробіть прибирання іграшок ритуалом перед укладанням дитини спати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
30 × 5 =