Читайте на сайті
  • 1 206
  • 502
  • 0
  • 280
  • 62
  • 0
  • 2

Про правила дорожнього руху

Чи легко навчити дитину правильно поводитися на дорозі? На перший погляд легко. Треба тільки познайомити її з основними вимогами Правил дорожнього руху і ніяких проблем.

Насправді дуже важко. Адже ми, батьки, кожен день на очах рідного чада порушуємо ці самі горезвісні Правила, і не замислюємося, що ставимо перед дитиною нездійсненне завдання: як правильно? Як говорять або як роблять?

Коли ж дитина потрапляє у дорожню пригоду, то винні всі: водій, дитячий садок, школа, Державтоінспекція. Чому не навчили, не показали, не вберегли? Забуваючи при цьому, що в першу чергу батьки своїм прикладом повинні навчити і вберегти.

Якщо ви дійсно зацікавлені в тому, щоб ваша дитина оволоділа навичками безпечної поведінки на дорозі, то не зводьте процес навчання до порожньої і непотрібної фрази: “Будь обережним на дорозі”. Вона не пояснює дитині, чого власне на дорозі треба боятися. Де його може підстерігати небезпека? Краще використовуйте шлях в дитячий садок і назад для відпрацювання навичок поведінки на дорозі. Дитина твердо повинна знати, що дорогу можна переходити тільки у встановлених місцях: на пішохідному переході і на перехресті. Але і в даному випадку ніхто не зможе гарантувати його безпеку. Тому, перш ніж вийти на дорогу, зупиніться з дитиною на відстані 50 см – 1метр від краю проїжджої частини, зверніть її увагу. що подивитися наліво і направо треба обов’язково з поворотом голови, і якщо з обох сторін немає транспорту тоді, можна вийти на проїжджу частину. переходити дорогу треба спокійним розміреним кроком.

Велику небезпеку для дітей представляють нерегульовані пішохідні переходи.Тут дитині важливо переконатися, що відстань до автомашин з обох сторін дозволить їй перейти дорогу без зупинки на середині проїзної частини.

На регульованому пішохідному переході поясніть дитині, що червоний і жовтий сигнал світлофора – забороняють. Особливо небезпечно виходити на дорогу при жовтому сигналі, тому що деякі машини завершують проїзд перехрестя і при цьому збільшують швидкість. Зелений сигнал – дозволяючий, але він не гарантує пішоходу безпечний перехід, тому перш ніж вийти на дорогу треба подивитися наліво і направо і переконатися, що всі машини зупинилися, небезпеки немає.

Часто малюки опиняються під колесами транспорту, коли, вийшовши з автобуса чи тролейбуса, намагаються перейти на інший бік дороги. Поясніть дитині, що в даному випадку небезпечно обходити транспортний засіб як попереду, так і ззаду. Треба почекати поки автобус чи тролейбус поїде.

Велику небезпеку для дітей представляють предмети, які загороджують огляд (паркани, автомашини, взимку – замети, влітку – чагарники, дерева).Краще відійти від них подалі, і перейти дорогу, де безпечно.

Якщо ваша дитина скоро йде в перший клас, то вже зараз неодноразово пройдіть з нею маршрут від дому до школи і назад, звертаючи увагу малюка на всі небезпеки, які можуть зустрітися їй в дорозі. Заздалегідь обговоріть, що в складній ситуації треба звернутися до допомоги дорослих. Дайте можливість дитині пройти цей маршрут самостійно, спостерігаючи за ним з боку. Потім детально проаналізуйте разом з ним всі його дії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
22 × 30 =