Кабінет психолога
«Якщо існує дещо, що ми хочемо змінити в дитині, потрібно спочатку дослідити і подивитись, чи не є це тим, що краще було б змінити в нас самих»
К.Г.Юнг
Психологічне забезпечення освітнього процесу в ЗДО № 18 «Зернятко» здійснює практичний психолог Рохман Мирослава Зіновіївна.
Освіта: У 2004 р. закінчила Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, за спеціальністю “Психологія”. Педагогічний стаж – 14 років. Початок роботи у ЗДО «Зернятко» – жовтень 2023 р.
Метою діяльності практичного психолога є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку вихованців, охорони психічного здоров’я, надання психологічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.
У своїй діяльності практичний психолог керується:
- Конституцією України. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80
- Законами України «Про освіту» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19, «Про дошкільну освіту» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2628-14.
- Конвенцією про права дитини. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_021
- Етичним кодексом психолога.
- Положенням про психологічну службу у системі освіти України (наказ Міністерства освіти і науки України від 22 травня 2018 року № 509, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 липня 2018 року за № 885/32337). https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0885-18
- Наказом Міністерства освіти і науки України від 19.10.2001 року № 691 «Положенням про психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та інших навчальних закладів системи загальної середньої освіти».
- Іншими законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України.
Практичний психолог закладу освіти здійснює:
психологічне забезпечення освітнього процесу;
психологічний супровід психічного, розумового, соціального і фізичного розвитку здобувачів освіти;
психологічну діагностику та аналіз динаміки психічного, розумового і соціального розвитку здобувачів освіти;
психологічний супровід адаптації до умов освітнього процесу;
реалізацію розвивальних, профілактичних, просвітницьких, корекційних програм з урахуванням індивідуальних, гендерних, вікових особливостей здобувачів освіти;
консультативну допомогу всім учасникам освітнього процесу з питань навчання, виховання здобувачів освіти, особистісного та професійного розвитку тощо;
роботу з постраждалими від насильства дітьми тощо.
Практичний психолог закладу освіти бере участь в:
освітній діяльності, спрямованій на забезпечення всебічного розвитку здобувачів освіти як особистості та найвищої цінності суспільства, їх талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей, виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству;
роботi педагогічної ради, психолого-педагогічних консиліумів, семiнарiв і засiдань методичних об’єднань;
розробці та впровадженні розвивальних, корекційних програм, посiбників, методичних рекомендацiй, планів освітньої дiяльностi з урахуванням індивідуальних, гендерних, вікових особливостей здобувачів освіти, а також для осіб, які перебувають на індивідуальній та інклюзивній формі навчання.
Практичний психолог закладу освіти сприяє:
формуванню у здобувачів освіти відповідальної та безпечної поведінки в ситуаціях ризику, навичок здорового способу життя, збереження репродуктивного здоров’я, готовності до самореалізації;
формуванню соціально-комунікативної компетентності обдарованих дітей;
попередженню та профілактиці професійного вигорання педагогічних працівників;
формуванню психологічної готовності учасників освітнього процесу до взаємодії в інклюзивному середовищі з дитиною з особливими освітніми потребами;
формуванню психологічної культури учасників освітнього процесу;
попередженню будь-яких видів і форм насильства та конфліктів серед здобувачів освіти;
формуванню небайдужого ставлення здобувачів освіти до постраждалих дітей, усвідомлення необхідності невідкладного інформування педагогів про випадки домашнього насильства і конфліктів серед здобувачів освіти, що стали їм відомі.