Інтернет, соціальні мережі – зло чи …?
Ні для кого не секрет, що новітні технології почали стрімко вриватись у життя кожного з нас. Ще не так давно слово “Інтернет” здавалось нам чимось далеким та нереальним. Тепер ситуація кардинально міняється. Багато з нас вже чудово знають, що то за дивна та цікава річ. Про це можна судити по кількості нових провайдерів –організацій, що надають послуги підключення до Глобальної мережі. Останнім часом вони швидко заповнюють ринок нашого країни.
Не секрет, що багато хто користується послугами так званих соціальних мереж, яскравими представниками яких є “Вконтакте” та “Одноклассники”. Ці сервіси дозволяють нам спілкуватись з рідними, друзями, а спілкування, звісно, є невід’ємною частиною життя кожної людини. Але чи є насправді безпечними соціальні мережі?
Головний принцип більшості соціальних мереж – це піраміда за принципом Масlоу. За цією теорією однією з найголовніших потреб в житті людини є самовираження. Багато вчених вже давно стверджують про психічні розлади зацікавлених соціальними мережами. Адже, створивши собі акаунт (обліковий запис, де зберігається персональна інформація користувача), людина має можливість самостійно моделювати дані про себе, тобто ідеалізувати все, створюючи своє альтернативне “Я”, відмінне від справжнього. Крім того, дорослі та діти психологічно прив’язуються до певних додатків та ігор, тим самим “вбиваючи” свій робочий та вільний час. Дехто з фанатизмом збільшує свій власний рейтинг, витрачаючи реальні гроші, переважно через мобільний телефон. А також купують віртуальні подарунки та послуги на сайті соціальної мережі.
Окрім загрози вашому психічному здоров’ю, є ще ряд інших. Наприклад, анкета, що розміщена в Інтернеті може стати в нагоді зловмисникам, як з метою фінансової наживи через мережу, так і в реальному житті. Злочинець може використати інформацію для пограбування квартири чи автівки. Крім того, людина може стати жертвою шантажу.
Від себе додам, що зареєстрований в кількох соціальних мережах, в більшості випадків по проханню знайомих і друзів, родичів для кращого і доступнішого спілкування. Та фактично ніколи не вказую своє справжнє ім’я, прізвища, адресу, фото і тому подібне. Видумані імена ще ніхто не відміняв.
Майже впевнений, що Ви не кинетесь видаляти аккаунт, але хоча б трохи змініть Ваші персональні дані на менш правдиві, як кажуть “Береженого Бог береже”
Інтернет для батьків
Ми – батьки. Люди дорослі й статечні, ми часом зі щирим здивуванням запитуємо себе й навколишніх: і що вони – наші діти – знайшли для себе такого привабливого в тому Інтернеті?
Чому ладні годинами просиджувати, втупившись в екран монітора, витрачати свій реальний час на світ нереальний, створений примхливим сплетінням електронного павутиння?
Щоб зрозуміти, спробуйте самі хоча б одного разу “пірнути” у віртуальний всесвіт. Пройдіться його магістралями й манівцями – це не буде марно втрачений час. Бо світ інформації завжди має для кожного з нас свої сюрпризи й відкриття.
Відкриття батьківства
“Материнство”, “Мамам про дітей” допоможуть молодим мамам підготуватися до народження дитини, дадуть корисні поради щодо розвитку дитини від народження до дошкільного віку, організації дитячого харчування, взаємовідносин у сім’ї, де з’явився новий мешканець. Розділ “Бібліотека” містить щоденники молодих мам та веселі історії про дітей.
“Мати” пропонує статті та інтерактивне спілкування з педіатром, логопедом, психологом; “Скарбничку родинного досвіду”, поради щодо раннього розвитку дитини.
“Мамочки”, “Мама дома” та “Бебіком” – це сайти про все, що може бути цікавим для молодої матусі – про вагітність та пологи, про виховання малят, про жіночу красу та здоров’я, про рукоділля та домашнє господарство, про сімейне дозвілля та відпочинок.
Дитяче харчування – від народження малюка до шкільного віку.
Секрети родинної педагогіки
Психолого-педагогічний сайт. Його рубрика “Ліцей для батьків” відкрита для тих, кого цікавлять питання розвитку, виховання і здоров’я дітей; “Інститут розвитку дитини” допоможе в підготовці малюка до школи, а у “Дитячому містечку” знайшлося місце для дитячої цифрової бібліотечки, художньої галереї та ігротеки.
“Батьки” – матеріали сайту присвячені ранньому розвитку дитячих обдарувань.
“Про харчування та виховання”, а також – методики педагогіки Монтесорі, “Художники в памперсах”, перша допомога та уроки масажу, батьківські тести та конференції, веб-консультації у лікарів-педіатрів.
Як впливає музика на розумовий та емоційний розвиток немовляти? Яку іграшку варто пропонувати дитині? Як допомогти дитині позбутися шкідливих звичок? Про це та багато іншого – у розділі “Дитина і сім’я” на сайті Inlife.
http://www.forkids.ru – батькам цей ресурс пропонує важливу інформацію про здоров’я дітей, корисні поради для тих, хто разом з дітьми збирається виїхати у краї далекі чи близькі на відпочинок.
http://www.idea.dp.ua/baby/learning.htm – уроки, що стануть у пригоді батькам майбутніх першокласників.
http://baby.com.ua/razdel.php3?sch – а тут – корисні поради для батьків школяриків різного віку.
Електронний журнал “Моя дитина” буде корисним педагогічним джерелом незалежно від того, якого віку ваші діти: від першого року життя і до складного етапу переходу від дитинства до дорослості супроводжуватимуть вас опубліковані тут поради та консультації.
Школа сексуального виховання – для підлітків та їхніх батьків.
Батьківський Web-клуб
“Батьківський клуб” широко відчиняє віртуальні двері для всіх, хто зацікавлений проблемами виховання і здоров’я дітей, їхньої освіти та розвитку творчих здібностей. А рубрика “Діти і звірі” допоможе знайти рішення тим, хто стоїть перед важкою дилемою щастя від спілкування з домашнім улюбленцем і зайвого клопоту на власну шию.
Сайт “7Я” має підзаголовок “Все про дітей”. Додамо – і не лише про дітей: також і про побут, і про організацію харчування родини, і про родинне дозвілля.
Конференція мам і татусів стане в пригоді тим, чиї діти стоять на порозі зрілості.
Веб-клуб багатодітних родин запрошує до спілкування.
Якщо ж ваша родина надзвичайно особлива, бо маєте трійню, то сайт “Тройняшки” – саме для вас!
Сайт, присвячений розвитку математичних здібностей у дітей дошкільного віку
Дозвілля у домашньому колі
Музичні казки: “Аліса в Країні Чудес”, “Бременські музики”, “Пригоди капітана Врунгеля” та ще з десяток найулюбленіших музичних версій літературних і фольклорних творів.
“Дитяча ігрова кімната”. Тут ви знайдете улюблені дитячі пісні з мультиків і кінофільмів, комп’ютерні та розвиваючі ігри для свого малюка, “розмальовки” допоможуть йому розвивати вправність руки та художній смак, а конкурс дитячого малюнка – продемонструвати свої здібності й помилуватись художньою вправністю ровесників вашої дитини.
“ОДИ-БЕДЯ” – родинна веб-сторінка, що має підзаголовок “Малючковий мережевий журнал”. Хто ви для вашого малюка (батьківський тест)? Чим малюють наші діти? Куди варто зазирнути в Інтернет? – Відповіді на ці та подібні запитання пропонують його автори.
Родовід Сергія Клименка. А родовід вашої сім’ї? Чи досліджували ви його разом зі своїми дітьми? З Інтернетом здійснити подібний проект буде легше: http://www.familysearch.org
Запропонуйте дітям:
Написати власну казку і опублікувати її на сайті бібліотеки (сторінка “Моя казка”)
Намалювати ілюстрації до улюбленої книги для нашого “Електронного вернісажу”
Сімейне читання.Читайте дітям, читайте разом з дітьми:
“Чарівні казки” – українською мовою;
http://www.skazka.com.ru , http://skaski.chat.ru/ukraine – українські казки, казки народів світу, літературні казки – російською мовою;
Велика дитяча бібліотека на сайті “Кid.ru”;
Алан Александр Мілн – “Вінні-Пух” і все-все-все;
http://www.lib.ru/JANSSON , http://mumidol.narod.ru – Туве Янсон із мешканцями Мумідолу;
http://www.kulichki.com/inkwell/hudlit/inolit/darrel.htm Джеральд Даррелл – розповіді про звірів – реалістичні й фантастичні;
http://www.rusf.ru/vk – Кращі твори Владислава Крапівіна – на офіційному сайті письменника.
http://www.kulichki.com/comics/zoo – “Сивка-бурка” – ілюстровані оповідання про тварин.
http://www.chg.ru/Fairy – сайт “Дитяча казка” збирає і пропонує своїм відвідувачам казки, створені дітьми різного віку.
http://www.library.ks.ua/child/e_library/e_lib.htm – почитайте вашим діткам оповідання й вірші херсонських письменників!
http://www.kid.ru – містить бібліотеки – батьківську та дитячу; довідники для батьків (“Дитячі хвороби”, “Дитячі ліки”, “Дитячі проблеми”, “Календар розвитку дитини” тощо).
http://www.idea.dp.ua/baby – книги для батьків та тих, хто хоче стати батьками.
http://list.mail.ru/10926/1/0_1_0_1.html – каталог ресурсів для батьків, для дітей та про дітей.
Слухайте разом з дітьми:
http://www.umka.com.ua/child.shtml – українські казки, дитячі вірші, дитяча поп-музика on-line та на CD.
http://childrecords.km.ru – казки, інсценівки, мультфонограми та вірші російською мовою, у форматі mp3.
Обереги вашої дитини
http://www.gdo.kiev.ua/files/2002/07/273.htm – Сімейний Кодекс України. Його варто знати – щоб захистити права своїх дітей та власні.
http://donmolod.gov.ua/law/international/k1.htm – Конвенція про права дитини
http://school-sector.relarn.ru/prava – права дітей – для їхніх батьків, учителів та для них самих.
http://www.un.kiev.ua/ua/unicef/ss-raw.php – ЮНІСЕФ в Україні (сторінки Дитячого Фонду Об’єднаних Націй)
http://m.health.gov.ua/ СНІД: що роблять державні структури для профілактии його поширення в молодіжному середовищі? Офіційна інформація Департаменту молодіжної та сімейної політики.
http://www.chl.kiev.ua/UKR/p_safeu.htm – “Посібник з Інтернет-безпеки дітей для батьків” (на сайті Державної бібліотеки України для дітей)
Залишити відповідь