Інформація для батьків
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
- Не залишайте дітей без нагляду!
- Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.
- Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте ці хвилини вимірюватимуться ціною життя.
Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре,
її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.
її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.
- Підпорядкуйте домашній режим до режиму дитячого садка, особливо дотримуйтеся часу вкладання до сну та режиму харчування
- Навчіть дитину елементарних навичок самообслуговування; їсти, мити руки, ходити на горщик, тощо.
- Якнайчастіше відвідуйте парки, дитячі майданчики, привчайте до гри в пісочницях, ходіть на дні народження друзів та інші заходи, де є однолітки дитини
- Дайте дитині позитивну перспективу: розкажіть, що в садку багато іграшок, діткам там дуже добре, цікаво, весело.
ПІДГОТОВКА ДО САДКА
ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ
Рекомендації для батьків по адаптації дитини
Процес звикання дитини до нових соціальних умов значною мірою залежить від внеску батьків у її виховання: рівня сформованості у неї елементарних навичок самообслуговування, гри, мовного розвитку, вміння поділитися іграшкою тощо.
- Підтримуйте бажання дитини проявляти самостійність у процесі приймання їжі: сідати на стілець, пити з чашки, тримати її обома руками, їсти ложкою, вживати хліб з рідкою стравою. Привчайте дитину користуватися серветкою, дякувати після їди.
- Привчайте малюка тримати своє тіло в чистоті: позитивно ставитися до переодягання
- в чистий одяг, умивання, як у міру потреби, так і до та після їжі: підставляти руки під струмінь води, змивати мильну піну з рук, користуватися рушником; з допомогою дорослого користуватися носовою хусточкою.
- Привчайте дитину своєчасно повідомляти про потребу сісти на горщик.
- Малюку буде легше адаптуватися в колективі, якщо він знатиме не тільки імена вихователів, але і буде знайомим з однією чи кількома дітьми групи ще до приходу до дитсадка.
- Характер адаптації дитини багато у чому залежить від того, що розповідають батьки про дошкільний заклад. Розповідаючи дитині про дитячий садок, уникайте фраз типу: «Ось підеш до дитсадка, там тебе швидко всьому навчать», або «Там добра тьотя-вихователька буде дозволяти тобі робити все, що захочеш». І те, й інше в однаковій мірі недобре, оскільки не відповідає дійсності, з якою зустрінеться дитина, прийшовши до дитсадка. І аж ніяк не слід залякувати дитину садком: «Не будеш слухатися – віддам до дитсадка», а згодом, коли вона вже відвідуватиме його, погрожувати залишити її там, якщо не перестане плакати або вередувати.
- Щоб малюк легше сприймав нове оточення й звикав до нього максимально безболісно, необхідно підготувати його до цього – сформувати у дитини позитивне очікування майбутньої зміни у його житті.
- Віддавши дитину до дитячого садка, батьки досить часто ставляться до неї співчутливо,
- з жалем. Відчуваючи це, вона також починає жаліти себе, вередує, відмовляється ходити в групу. Але можна закласти зовсім інше ставлення до дитячого садка – бадьоре, радісне, якщо пояснити малюкові, що новий для нього дім – то життєва необхідність, що він росте і переходить на нову сходинку свого розвитку, тож йому потрібні інші умови, потрібне товариство однолітків. За такого настрою народжуватимуться позитивні почуття, бажання йти на зустріч з новими товаришами, з якими так цікаво грати, спілкуватися. Про майбутнє відвідування дитячого садка треба говорити вдома як про добру подію.