Читайте на сайті
Статистика:

Суть та особливості впровадження здоров’язбережувальної технології фітбол – гімнастики у дошкільному навчальному закладі №18 «Зернятко»

Фітбол (fitbоl) в перекладі з англійської мови означає «м’яч для опори».
Здоров’язбережувальна технологія фітбол – гімнастика застосовується з оздоровчою метою та сприяє корекції не тільки психомоторного, але й мовленнєвого, емоційного і загального фізичного та психічного розвитку. Саме тому вона і потрапляє в ранг здоро’язбережувальних технологій.
Спільна робота рухового, вестибулярного, зорового і тактильного аналізаторів, які включаються при виконанні вправ на м’ячі, підсилює оздоровчий ефект. Заняття з м’ячем зміцнюють м’язи спини й черевного преса, створюють м’язовий корсет, але головне – формують навички правильної постави та забезпечують емоційний комфорт дошкільнят.
Суть технології: слабкі вібраційні хвилі стимулюють функцію кори надниркових залоз, підсилюють перистальтику кишечника, функцію шлунка, печінки. Зміцнюються м’язи спини, черевного преса, ніг (так званий м’язовий корсет), формуються навички правильної постави. Більшість ігор на фітболах спрямо¬вана на розвиток і корекцію всіх властивостей уваги: концентрацію, перемикання, стійкість та розподіл. 
Під час впровадження даної технології ми переконалися, що застосування фітбол – гімнастики в роботі з дітьми дошкільного віку є досить ефективним. Науковими дослідженнями О. Сайкіної та Ж. Фірільової доведено, що можливості застосування вправ фітболу є досить широкими і вони абсолютно не шкодять суглобам. Тривалі вправи, навпаки, мають оздоровлювальний ефект. У світлі цих фактів стало зрозуміло, що вправи однаково важливі як для фізичного, так і для психічного здоров’я.
З 2010 року педагогічний колектив реалізує проект Впровадження здоров’язбережувальної технології фітбол – гімнастики» у освітній процес ДНЗ, тематична назва, якого є «Мій веселий, спритний м’яч».
Форми роботи з дітьми за цією технологією є групові, підгрупові та індивідуальні.
Час проведення одного заняття з дітьми 3-4-х ро¬ків – 25 хв, з дітьми 5-6-ти років – 35 хв. Заняття проводяться у чистому провітреному приміщенні спортивної зали на ки¬лимі. Діти одягнені легко, без взуття.
Беручи за основу рекомендації К. Крутій та О. Байєр, часто такі заняття організовуються у формі казки. З дітьми молодшого дошкільного віку, як правило, це сюжетні фізкультурні заняття.
Діти дістають насолоду не від того, що навчилися виконувати той або інший рух, а від самої гри. Вправи на м’ячах вони можуть виконувати упродовж заняття. З дітьми молодшого віку робимо вправи на м’ячах лише фрагментом заняття.
У молодшій групі основну увагу приділяємо роботі над тонусом, статичною координацією, збереженням заданої пози. В середній групі діти вчаться технічно правильно виконувати загальнорозвивальні вправи і розвивати рухову координацію.
Діти старшої групи мають більш скоординовані рухи, можуть регулювати власні дії й підкорятися вольо¬вому наказу. Діти розуміють користь вправ, зв’язок між способом виконання і кінцевим результатом. Вони стають наполегливіші в подоланні труднощів і можуть багаторазово повторювати вправи, працю¬вати в колективі, організовано виконувати всі команди, які дає пе¬дагог. Старші дошкільники співвідносять свої дії з му-зикою, тому тут доречним є використання музичного супроводу (фонограми).
Ігри з фітболами ми використовуємо не лише на фізкультурних заняттях, а й в інших режимних процесах (на прогулянці, під час самостійної рухової діяльності, у розвагах та в процесі індивідуальної роботи).
Реалізуючи проект «Мій дзвінкий, веселий м’яч», ми уклали перспективне планування використання здоров’язбережувальної технології фітбол – гімнастики. А це, в свою чергу, дало можливість методично правильно, послідовно, систематично розподілити програмовий матеріал із фізичної культури на тривалий проміжок часу, поступово ускладнювати його, досягати реалізації кожного виду вправ з оздоровлювальною метою.
Застосування фітбол – гімнастики у поєднанні з іншими традиційними і нетрадиційними методами оздоровлення дітей дошкільного віку суттєво впливає на формування, зміцнення і збереження їх здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Solve : *
18 − 11 =